ما و خدا

گام اول :
تفکر در ازل خلقت انسانهاي بسيار جذاب و گاهي ترسناک ميباشد. انديشيدن به اينکه هيچ چيزي در کائنات جز خداوند بزرگ نبوده و عالمي تهي از همه چيز و يک خداي تنها که خود او نيز چگونه لازم الوجود گشته و تمام مخلقت معلول وجود خدا شده اند دريايي مواج و از اينکه خدا چگونه خلقت گشته در دل انسان ايجاد ميکند. که ادامه دادن اين تفکر مشخص نيست ؛ انسان را به کدامين سو ميکشاند..فقط مي دانم که عاقبت خوشي ندارد.


گام دوم:
گذشتن از اينکه خدا چگونه بوجود امده و ديدن واقعيتی که خدا هم اکنون وجود دارد و ما نيز توسط او خلقت شده ايم بسيار زيباست . حال عشقبازي با او بسيار جذاب مينمايد. مثل مادري که عاشق فرزند شيرخواره خود ميباشد و مدام او را زير نظر دارد . ما نيز اينگونه بلکه بسيار بيشتر براي خالق خودمان ارزشمند و پر بها هستيم.

گام سوم:
واقعا برای هر انسانی دیدن خالقی که تمام هستی موجودات حیوانات. جانوران .گیاهان و خلاصه هرچیزی که به چشم میآید نمی آید توسط او خلق گشته بسیار شیرین و جذاب میباشد دیدن خدا مساویست با بی نیازی شاید همه خواسته های که هم اکنون در دل داریم  با دیدن او دیگری برای مان ارزشی نداشته باشند .

گام چهارم :
تصور اینکه انسان بتواند بزرگترین و قوی ترین کسی را ببیند که هیچ کسی به اندازه او نیست و همه ساخته دست او هستند  چقدر دل انگیز و زیباست .

گام پنجم :
سوال اگر شما خدا را ببینید از او چه می خواهید یا به او چه میگوید؟

 

/ 23 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
HOSSEIM

سلام خیلی عالیه من شما رو لینک کردم موفق باشی

سيد فرهاد

بسم الله الرحمن الرحيم. ولادت با سعادت امام حسن عسگري ع را خدمت شما و همه ره روان آن بزرگوار تبريك عرض مينمايم

خود گم کرده

سلام؛ او که هميشه هست پس از حضرت دوست بپرس. پروا مکن.!

سيد فرهاد

ضمن عرض ادب و سلام خدمت شما . رحلت ( شهادت) حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بر شما وخانواده محترمتان و بر محبان آن بزرگوار تسلیت و تعذیت باد. یا زهرا

نرگس

سلام عالی بود من بهش ميگم اللهم الجل للولیک الفرج غم غربت غم غيبت غم يار خدا يا اين غم اندر غم مرا کشت

کسری پیرو

سلام؛ خوب گام پنجم و سختترین را گذاشتی برای ما! من شاید تنها این گفته بزرگان را تکرارکنم: ((ازاو جزاو هیچ نخواهیم)) وشاید بپرسم که چرا ما را عاشق آفرید؟ *** می بخشی از تاخیر درجواب دادن من هم خوشحالم از این آشنایی البته این نظر لطف همیشگی پینکی گرامیست ،پس هردو از یک دیاریم.ایمیلم را برایتان گذاشته ام وآدرسم هم: روبروی دادگستری-کافی نت گیل وب. خوشحال می شوم که دیداری حضوری داشته باشم. پاینده باشی.

علی شــــــــــــــــــــــــــايق

سلام// دوست گلم درمورد مطلبی که نوشتين من فقط بسنده می کنم به يه حديث از حضرت علی عليه السلام که می فرمايند: خدايی را که نبينم نمی پرستم// ببینم تا حالا صدای پای خدا رو شنيدین؟!! اگه نشنيدین تشریف بیارین وبلاگ من و گرد و خاک پاتونو روی چشمای من بتکونین // يا حق امام حسن مجتبی پشتيبانتون

منتظران ظهور

السلام عليك يا اباصالح المهدي ... سلام شرمنده كه اين مدت نتونستم بهتون سر بزنم و بي‏معرفتي بهم غلبه كرده بود ولي خلاصه بعد از مدت‏ها دوباره اين توان را در خودم ديدم كه بنويسم و به دوستاي گلم سري بزنم ... خوشحال مي‏شم بهم سر بزنيد ... يا حق ... اللهم عجل لوليك الفرج

روح الله

بنام خدا سلام علیکم خیلی عالی نوشته بودید میهمان دل آفتاب آرام آرام رخ می نمایاند ولی چشم همچنان آوای انتظار بر صفحه دل می نوازد،دل و دیده چشم در راهند چشم در راه تا که باز آید یارومیهمان کلبهشان شود.تا بریزند زیر گام آن عزیز تر از جان تمام گلهای جهان را،تا...... در آخر هم از حضور سبزتان تشکر میکنم التماس دعا یا مهدی فاطمه

آرش كماندار

به نام خدا و سلام دوستان عزیز وبلاگ آرش کماندار با موضوعی در خصوص شیخ مدعی اصلاحات مهدی کروبی و نگاهی به گذشته و مسئولیتها و تخلفات وی به روز شد و ضمن دعوت شما به نگاهی به وبلاگ و خواندن این مطلب با جان ودل نقدها و حرفهای شما را می شنوم.